fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Почина сопругот на британската кралица Елизабета, принцот Филип

Објавено

на

Кралското семејство на Британија преку социјалните мрежи информираше дека утрово починал принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора.

„Со длабока тага нејзиното височество Кралицата ја објави смртта на нејзиниот сакан сопруг Неговото кралско височество принцот Филип, војводата од Единбург. Неговото кралско височество почина мирно утрово во замокот Виндзор. Кралското семејство за загубата тагува заедно со луѓето ширум светот“, стои во објавата.

Принцот Филип почина неколку месеци пред да наполни 100 години, а со кралицата беа во брак повеќе од седум децении.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!