Поврзи се со нас

Гостивар

Почина возач на патот кон Стража, автомобилот паднал во бездна

Педесет и тригодишник почина во сообраќајна несреќа што се случила на пат кон превојот Стража, во селото Сретково.

Како што информира МВР, патничко моторно возило “ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од  53 годишниот Ј.Г. од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри при што возачот починал на лице место.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Македонијапред 32 минути

МЗ: Новозаболени 25 лица, оздравени 17, починати пациенти од Тетово, Струга и Скопје

Гостиварпред 1 час

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 2 часа

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 4 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 5 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 19 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 19 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Гостиварпред 22 часа

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!