fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Починал велосипедист кој учествувал во сообраќајна несреќа на патот Гостивар – Чегране

Објавено

на

72 годишен жител на гостиварско Чајле завршил со повреди во несреќа што се случила вчеравечер на регионалниот пат Гостивар – Чегране.

МВР соопшти дека во 20,45 часот било пријавено дека патничко моторно возило “ауди“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од И.Ј.(23) од Форино удрило во велосипед управуван од О.О.(72) од Чајле. Во незгодата со повреди се здобил велосипедистот констатирани во Медицинскиот центар Гостивар, по што бил препратен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“-Скопје каде починал. Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 30 минути

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 3 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 5 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 6 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 7 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 8 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 8 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!