Поврзи се со нас

Вести

Почнува пролет! Годишно време на енергија, будење на природата…

Објавено

на

Пролетта на Северната хемисфера почнува денеска во 22 часот и 24 минути. Оваа година пролетта ќе трае 92 дена, 17 часа и 33 минути, односно до 21 јуни 2022 година во 16 часот и 57 минути, кога ќе започне летото.

Во исто време, денеска на Јужната земјина полутопка почнува есента.

Сонцето во Гостивар денеска изгреа во 5 часот и 41 минута, а ќе зајде во 17 часот и 48 минути. Денот ќе трае 12 часа и 8 минути.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена