fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Подарени книги и сликовници за дечињата на детско одделение во болницата во Гостивар

Објавено

на

Најмалите пациенти во гостиварската болница вчеравечер добија убаво изненадување. Членовите на неформалната група Книгохоличари, решија да им ги разубават новогодишните празници со подароци. Тие за дечињата на детското одделение во болницата обезбедија лектири и сликовници.

 

„Нашата книжевна група е создадена за да се негува и поттикне читањето на книги и да се развиваат дискусии околу пишани дела. Од таму дојде идејата на децата, кои за жал празниците ги поминуваат во болницата, да им подариме лектири и сликовници. Веруваме дека книгите ќе им бидат привлечни и интересни и ќе помогнат дечињата барем за кратко да влезат во светот на фантазијата. Секако, им посакуваме што побрзо да оздрават. Благодариме на раководителот на одделнието д-р Ферит Муча и сестрите Снежана и Џулиета за убавиот прием.“, рече Ана Петревска, член на групата.

Тимот од детското одделение, како и родителите на малите пациенти изразија благодарност за пријатното изненадување.

 

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!