Поврзи се со нас

Вести

Dhurata për 100 fëmijë për festën e Pashkëve nga “Dora e ngrohtë” Gostivar

Објавено

на

Me rastin e festës së Pashkëve, shoqata “Dora e ngrohtë” për gëzimin e të vegjëlve, shpërndau dhurata për 100 fëmijë. Dhuratat u përgatitën me mbështetjen financiare të Komunës së Gostivarit dhe u shpërndanë sot në mëngjes, në oborrin e kishës “Shën Petka” ku u mbajt kremtimi qendror i festës së sotme ortodokse e Premte Lindore-Ballaklija.

 

“Dëshirojmë t’u sjellim pak gëzim fëmijëve me një vëmendje të tillë, të gjithë e dimë që festat janë kohë dhuratash dhe më të vegjlit u gëzohen dhuratave. Faleminderit komunës për mbështetjen e projektit tonë edhe këtë herë”, tha Mimoza Lumani, kryetare e shoqatës.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 часа

(Фото) Еве што најде полицијата во ординацијата на надрилекарот во Врапчиште

Македонијапред 4 часа

Градежните фирми лани потрошиле 11,123 милијарди денари за градежни материјали и енергија

Спортпред 5 часа

Алкараз физички не издржа, Ѓоковиќ во финалето на Роланд Гарос

Гостиварпред 6 часа

Си товареле инвентар од обложувалница без да знае бизнис партнерот, приведени пет лица во Гостивар и еден во Тетово

Гостиварпред 7 часа

Од утре онлајн аплицирање за упис во средно

Гостиварпред 8 часа

Малолетник фатен со марихуана ноќеска на улица во Гостивар

Гостиварпред 9 часа

Државата има правни механизми за раскинување на концесиите за мали хидроцентрали во Маврово, порачува Еко свест

Гостиварпред 11 часа

Уапсен надрилекар во Врапчиште – Најдени апчиња, пари, медицински белешки во неговата лажна ординација

Гостиварпред 11 часа

Спортски игри за основците во Гостивар: Влечеа јаже, скокаа во вреќи, додаваа топка…

Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Гостивар

Подароци за 100 деца за велигденските празнувања од „Топла рака“ Гостивар

Објавено

на

По повод велигденските празнувања, здружението „Топла рака“ на радост на најмалите, подели подароци за 100 дечиња. Подароците беа подготвени со финансиска поддршка на општина Гостивар, а беа поделени утрово, во дворот на црквата „Света Петка“ каде се одржа централното одбележување на денешниот православен празник Источен Петок-Балаклија.

 

„Сакаме да внесеме малку радост кај дечињата со едно вакво внимание, сите знаеме дека празниците се време на дарувања, а најмалите најмногу им се радуваат на подароците. Благодарност до општината што и овој пат го поддржа нашиот проект“, рече Мимоза Лумани, претседателка на здружението.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена