fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Подарок сликовници за детските градинки во Гостивар и Врапчиште

Објавено

на

Општинската организација на Црвениот крст Гостивар ги израдува дечињата од градинките во Гостивар и Врапчиште со нови сликоввници. Волонтерите на Црвен крст доставија 198 комплети сликовници во градинките.
„Сликовниците се обезбедени преку остварената соработка меѓу Црвениот крст на РСМ и Светска Банка. Наменети се за децата во градинка со цел да се поттикне читањето кај најмладите и да се придонесе за нивниот понатамошен развој.“, велат од Црвениот крст.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!