fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Поддршка од 2.000 евра за ученици иноватори

Објавено

на

Отворен е јавен повик за програмата UPSHIFT со која ќе се даде поддршка на младите иноватори. Програмата ја спроведуваат Министерството за образование и наука, Фондот за иновации и технолошки развој, УНИЦЕФ и CEED HUB Скопје.  Учениците кои сакаат да се вклучат ќе добијат можност да ја разработат својата идеја, да развијат иновативно решение и да се стекнат со финансиска поддршка.

„Со учеството во програмата, ќе стекнете нови вештини и знаења, ќе придонесете да се реши проблем во вашата заедница, а и пошироко, ќе научите како да ја дизајнирате, развиете и спроведете вашата идеја, ќе стекнете нови пријателства и ќе добиете можност за финансиска поддршка од 2.000 евра за да ја стартувате идејата.“, стои во јавниот повик на Министерството за образование

Може да аплицираат тимови од најмногу 5 учесници на возраст од 13-19 години. Пријавувањето трае до 10 септември, а формуларот може да го најдете на следниот ЛИНК

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!