Поврзи се со нас

Гостивар

Подготовки за бизнис Саем во Гостивар, потпишан Меморандум за партнерство

Објавено

на

Напролет во Гостивар ќе се организира Бизнис саем на кој е предвидено учество на компании од гостиварско и од регионот. Настанот ќе го организираат Општина Гостивар и маркетинг и менаџмент агенцијата „Еуростеп“ од Скопје. Соработката денес беше официјализирана со потпишување на меморандум за партнерство.

„Со потпишувањето на меморандумот се договоривме на 21 и 22 мај, 2022 година да се одржи Бизнис Саем. Со ова ќе овозможиме компании од нашата општина, но и од другите општини да ги промовираат своите производи, но исто така да се претстават и фирми кои не се од нашата општина, а имаат некаов интерес да работат, да отворат некакви бизниси во нашата општина. Деталите ќе ги договараме во следниот период“, изјави градоначалникот Арбен Таравари.

Целта и мотивот за организација се поттикнати од желбата за унапредување и подобрување на бизнис околината и заедницата на ниво на локална самоуправа, беше речено по потпишувањето на меморандумот.

„Драго ми е што Општина Гостивар ни овозможи соработка, затоа што сметаме дека компаниите од цела Македонија имаат голем капацитет и тоа не само за македонскиот, туку и за странскиот пазар“, рече управителката на агенцијата, Шемса Емшериев.

Во склоп на Бизнис саемот во Гостивар најавена е и културно-уметничка програма.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 2 недели

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 1 недела

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Рецептипред 4 недели

Домашен сок од цреша по рецепт на нашите баби

Гостиварпред 3 недели

Во пресрет на доаѓањето на печалбарите подготовки и мерки за ред во сообраќајот

Гостиварпред 3 недели

Неуморен автор! Гостиварецот Кипроски промовира уникатна и ретка монографија

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена