fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Поднесени кривични пријави против учесниците во тепачка во Гостивар

Објавено

на

Поднесена е кривична пријава против Б.Г. (33) и М.Г. (34) двајцата од Гостивар поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 04.09.2016 година околу 03:00 часот во Гостивар на ул.„Живко Брајкоски“ пред угостителски објект оштетените Д.Д.(36) и З.С.(33) двајцата од Гостивар кои биле обезбедување на објектот, поради тоа што не му дозволиле влез во објектот на М.Г. настанала вербална расправија, а откако истиот го повикал неговиот брат Б.Г. настанала тепачка во која со тешки телесни повреди се здобил Д.Д. а додека со телесни повреди се здобил З.С.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!