fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Подрачјето на Гостивар трет ден по ред со 6 нови случаи на корона – во земјава денес 177

Објавено

на

Гостиварскиот регион и денес е со 6 потврдени новозаразени со коронавирус. Ова е трет ден по ред со истата бројка нови случаи за гостиварско.Висока бројка на новозаболени денес има повторно во Скопје, како и во Тетово.
Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. По региони во:
-Скопје 96
-Куманово 5
-Штип 7
-Прилеп 1
-Тетово 19
-Велес 2
-Битола 1
-Кавадарци 1
-Гостивар 6
-Гевгелија 1
-Струмица 8
-Крива Паланка 2
-Радовиш 2
-Кочани 10
-Берово 6
-Виница 5
-Делчево 4
-Неготино 1
Починати се 5 лица, пациент од Тетово (67 г), Струмица (87 г), Крива Паланка (68 г) и двајца пациенти од Кочани (70 и 73 г).
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 107 оздравени пациенти од:
-Скопје 44
-Куманово 2
-Штип 3
-Прилеп 7
-Тетово 6
-Струга 2
-Битола 2
-Охрид 1
-Кавадарци 2
-Гостивар 1
-Гевгелија 1
-Струмица 5
-Радовиш 1
-Крушево 1
-Кочани 8
-Пробиштип 1
-Берово 4
-Валандово 2
-Делчево 1
-Свети Николе 9
-Кичево 1
-Ресен 2
-Неготино 1
Досега во земјата се направени вкупно 208.669 тестирања на Ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 21113, бројката на оздравени пациенти е 16301, на починати е 797, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 4015. Денес се евидентира еден контролен тест.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 9 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 11 час

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 13 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 13 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 15 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 15 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 16 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 17 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!