Поврзи се со нас

Гостивар

Поевтинуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ги објави новите цени на нафтените деривати. Горивата поевтинуваат од половина до еден денар, одлуката за новите цени ќе стапи во сила од ноќеска на полноќ.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за половина денар и ќе се продава за 65,50 денари по литар, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 поефтинува за денар, ќе се продава по цена од 67,50 ден/литар.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ БС од полноќ, ќе биде пониска за половина денар ќе изнесува 57,50 ден/лит, а поефтинува и Екстра лесното масло за домаќинство кое ќе биде 46  ден/лит.

Advertisement
1 Коментар

1 Коментар

  1. Pero

    07/10/2019 во 22:34

    Ne poeftinuva cenata tuku gorivata. Cenata se namaluva. Nepismeni edni

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!