fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Од полноќ: Бензините поевтини за 2,5, дизелот за 3 денари

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика денес на пладне ги одреди новите цени на горивата, кои ќе важат после полноќ, најмалку во наредните две седмици.

Цената на бензините од полноќ, ќе се намали за 2,5 денари, а дизелот и маслото за домаќинство за 3 денари.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 58,5 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 6о,5 денари. ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе чини 55 денари, а екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 43,5 денари.

ЕУРОСУПЕР БС-95 = 58,50 ден.
ЕУРОСУПЕР БС-98 = 60,50 ден.
ЕУРОДИЗЕЛ = 55,00 ден.
ДОМАЌИНСТВО ЕЛ-1 = 43,50 ден.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!