Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 08/01/2019 | 12:30

Од полноќ: Бензините поевтини за 2,5, дизелот за 3 денари

Регулаторната комисија за енергетика денес на пладне ги одреди новите цени на горивата, кои ќе важат после полноќ, најмалку во наредните две седмици.

Цената на бензините од полноќ, ќе се намали за 2,5 денари, а дизелот и маслото за домаќинство за 3 денари.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 58,5 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 6о,5 денари. ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе чини 55 денари, а екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 43,5 денари.

ЕУРОСУПЕР БС-95 = 58,50 ден.
ЕУРОСУПЕР БС-98 = 60,50 ден.
ЕУРОДИЗЕЛ = 55,00 ден.
ДОМАЌИНСТВО ЕЛ-1 = 43,50 ден.

Напишете коментар