Поврзи се со нас

Македонија

Поевтинуваат бензините од полноќ

Објавено

на

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика горивата поевтинуваат во просек за 1,05%. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 2,50 ден/лит, и ќе изнесува 82,50 ден/лит. ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинува за 2,00 ден/лит, и ќе се продава по 85,00 ден/лит. Новите цени важат од полноќ.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС, не се менуваат, односно малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) останува 74,00 ден/лит, на Екстра лесното масло за домаќинство 72,50 ден/лит, додека на Мазутот М-1 НС 41,409 ден/кг.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена