Поврзи се со нас

Вести

Bie çmimi i naftës dhe vajit ekstra i lehtë për amvisëri

Објавено

на

Çmimi i naftës nga mesnata ulet për dy denarë, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri për 2,5 denarë për litër. Çmimi i benzinës mbetet i njëjtë, ka vendosur pasditen e sotme Komisioni Rregullator i Energjetikës.

Sipas vendimit të ri, çmimi me pakicë i dizelit do të jetë 85,5 denarë për litër, ndërsa i vajit ekstra të lehtë për amvisëri 81,5 denarë për litër.

EUROSUPER BS-95 do të vazhdojë të shitet me çmim prej 83,5 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER BS-98 me çmim prej 85,5 denarë për litër.

Çmimi me pakicë i mazutit ulet për 1,217 denarë/kg dhe me këtë çmimi i ri do të jetë 56,130 denarë/kg.

Ky vendim i fundit i KRE-së ul çmimet me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 1.48 përqind.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена