Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Од полноќ: Еуросупер-95 поскапува, останатите деривати со иста цена

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата кои почнуваат да важат од ноќеска, на полноќ.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемуваат за 0,50 дени и ќе се продава за 67 денари за литар. Останатите нафтени деривати, ЕУРОСУПЕР БС-98,  ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство остануваат непроменети. Според новата методологија на РКЕ, цената на горивата се корегира на секои 7 дена.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!