Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 10/06/2019 | 13:42

Поевтинуваат горивата за 2,5 и за три денари

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата кои почнуваат да важат од ноќеска, на полноќ. Согласно одлуката, малопродажните цени се намалуваат за 4,18%.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 3,00 ден/лит.  ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава по 66,50 денари, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 по 69 денари за литар. Цената на дизелот се намалува за 2,5 денари и ќе изнесува 60 денари за литар.

Цената на екстра лесното масло за домаќинство изнесува 49, 5 денари за литар, додека на мазутот 33,851 ден/кг.

 

Напишете коментар