Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Поевтинуваат горивата!

Регулаторната комисија ја објави одлуката за утврдување на новите цени на горивата, со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 4,8%.
Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинуваат за 3 денари. Така, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 66,5 ден/лит., додека ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по 68,5 ден/лит.
Малопродажната цена на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 2 денари и ќе изнесува  60
ден/лит. За толку се намалува и цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) и ќе биде 50 денари за литар.
Новите цени почнуваат да важат од ноќеска, на полноќ.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!