Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 12/08/2019 | 13:17

Поевтинуваат горивата!

Регулаторната комисија ја објави одлуката за утврдување на новите цени на горивата, со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 4,8%.
Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинуваат за 3 денари. Така, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 66,5 ден/лит., додека ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по 68,5 ден/лит.
Малопродажната цена на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 2 денари и ќе изнесува  60
ден/лит. За толку се намалува и цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) и ќе биде 50 денари за литар.
Новите цени почнуваат да важат од ноќеска, на полноќ.

Напишете коментар