fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Полицијата и „пајакот“ во интензивен „лов“ на погрешно паркирани возила низ Гостивар

Објавено

на

Гостиварската полиција и пајак службата од утре ги интензивираат контролите насочени кон погрешното паркирање. Несовесните возачи ќе се казнуваат, а подигнатите возила од „пајакот“ ќе завршуваат на плацот за таа намена.

„Започнуваме со интензивни активности за воспоставување ред и безбедност со паркирањето во Гостивар. Утре од 20 часот па до 2  после полноќ акцијата ќе се одвива на улиците „Илинденска“ и „Сретко Крстески“ , а потоа и на другите помали улици низ централното градско подрачје. Први на удар ќе бидат возилата оставени на тротоари, крстосници, во зеленило“, рече Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Истовремено службите ќе ги санкционираат и сите кои узурпираат јавни површини со земјоделски и други прехранбени производи со импровизирани тезги, со угостителска опрема и слично.

„Целта е да се воспостават безбедносни услови и непречено движење за пешаците, како и за останатите учесници во сообраќајот“, нагласи Јосифоски.

Активностите биле дефинирани денес, на состанок меѓу раководствата на Одделението за внатрешни работи Гостивар и ЈП за паркинг и зеленило.

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!