Поврзи се со нас

Гостивар

Полицијата на средби со директорите на училиштата во Гостивар

Објавено

на

Денеска претпладне во Гостивар се одржа заедничка средба на која присуствуваа претставници од Отсекот за превенција на СВР Тетово, Општина Гостивар и директори на основни училишта, а на која главна тема беше меѓуврсничкото насилство, односно претстојните превентивни проекти со цел превенирање и спречување на безбедносни настани во кои се инволвирани малолетници од овој регион.

На средбата беше побарано продолжување на досегашната соработка помеѓу  училиштата и полицијата и навремено санкционирање на девијатни и други појави, извести СВР.

Идната недела ваква средба е закажана и со одговорните на средните училишта во гостиварската општина.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена