fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Полицијата се‘ уште трага по гостиварецот кој ја усмрти сопругата

Објавено

на

Гостиварецот осомничен за убиство на сопругата е во бегство. Полицијата трага по него.

Според информациите од Секторот за внатрешни работи, утрово околу 6.50 минути, 33 годишниот В.И. од Гостивар пријавил дека во спалната соба од семејната куќа во населбата Бањешница ја пронашол мртва неговата мајка, 60 годишната Џ.И. За убиството, сторено со секира и нож осомничен е нејзиниот сопруг Б.И, на возраст од 67 години, кој потоа побегнал.

Како што веќе објавивме, извршен е увид на местото, издадена е наредба за обдукција врз телото на жената, а надлежните преземаат мерки и активности за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 2 недели

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 3 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Три жртви на ковид од регион на Гостивар меѓу кои и млад гостиварец

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!