Поврзи се со нас

Гостивар

Полицијата во Гостивар и Тетово напиша над 50 казни за непрописно престигнување

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (2 мај) од 9 до 15 часот спровеле засилена акциска контрола за престигнување, во која биле санкционирани вкупно 52 прекршоци, од нив 36 на тетовското и 16 на гостиварското подрачје. Најголемиот број од прекршоците се однесувале на престигнување на забранети места. Со соодветни поднесоци санкционирани се и 3 други видови сообраќајни прекршоци.

СВР Тетово уште еднаш со апел до возачите да престигнуваат само на дозволени места и да не ја доведуваат во ризик сопствената и безбедноста на другите учесници во сообраќајот и особено да не престигнуваат на полна линија и непрегледни места.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 1 недела

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 3 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 4 недели

ОВР Гостивар лиши од слобода 3 лица под сомнение за дивоградба

Гостиварпред 6 дена

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Policia në Gostivar dhe Tetovë ka shkruar mbi 50 gjoba për parakalime të paligjshme

Објавено

на

Zyrtarë policorë të SPB-së Tetovë dje (2 maj) nga ora 9 deri në 15 pasdite kanë kryer aksion kontroll të përforcuar për parakalim, në të cilin janë sanksionuar gjithsej 52 kundërvajtje, nga të cilat 36 në Tetovë dhe 16 në zonën e Gostivarit. Shumica e shkeljeve kishin të bënin me parakalimin në vende të ndaluara. Me parashtresa të tjera përkatëse janë sanksionuar edhe 3 lloje të tjera të kundërvajtjeve rrugore.

SPB Tetovë edhe një herë apeloi tek drejtuesit e mjeteve që të parakalojnë vetëm në vendet e lejuara dhe të mos rrezikojnë sigurinë e tyre dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës dhe veçanërisht të mos bëjnë parakalime në vijë të plotë dhe në vende që nuk bien në sy.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена