Поврзи се со нас

Гостивар

Полицијата во Гостивар и Тетово напиша над 50 казни за непрописно престигнување

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (2 мај) од 9 до 15 часот спровеле засилена акциска контрола за престигнување, во која биле санкционирани вкупно 52 прекршоци, од нив 36 на тетовското и 16 на гостиварското подрачје. Најголемиот број од прекршоците се однесувале на престигнување на забранети места. Со соодветни поднесоци санкционирани се и 3 други видови сообраќајни прекршоци.

СВР Тетово уште еднаш со апел до возачите да престигнуваат само на дозволени места и да не ја доведуваат во ризик сопствената и безбедноста на другите учесници во сообраќајот и особено да не престигнуваат на полна линија и непрегледни места.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Policia në Gostivar dhe Tetovë ka shkruar mbi 50 gjoba për parakalime të paligjshme

Објавено

на

Zyrtarë policorë të SPB-së Tetovë dje (2 maj) nga ora 9 deri në 15 pasdite kanë kryer aksion kontroll të përforcuar për parakalim, në të cilin janë sanksionuar gjithsej 52 kundërvajtje, nga të cilat 36 në Tetovë dhe 16 në zonën e Gostivarit. Shumica e shkeljeve kishin të bënin me parakalimin në vende të ndaluara. Me parashtresa të tjera përkatëse janë sanksionuar edhe 3 lloje të tjera të kundërvajtjeve rrugore.

SPB Tetovë edhe një herë apeloi tek drejtuesit e mjeteve që të parakalojnë vetëm në vendet e lejuara dhe të mos rrezikojnë sigurinë e tyre dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës dhe veçanërisht të mos bëjnë parakalime në vijë të plotë dhe në vende që nuk bien në sy.

Популарно изминативе 100 дена