fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Полицијата во Гостивар казнила 18 пешаци кои не ги почитувале правилата

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (2 април) во периодот од 10 до 15 часот на подрачјата на Тетово и Гостивар  биле спроведени акциски контроли за прекршоците што ги прават пешаците во сообраќајот.

Притоа, во Тетово било констатирано дека 26 пешаци направиле прекршоци и на сите им се изречени соодветни санкции. Биле откриени и 12 останати прекршоци. Додека, во Гостивар биле констатирани 18 прекршоци и за сите биле преземени соодветни мерки. Биле откриени и четири останати прекршоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!