Поврзи се со нас

Гостивар

Полициска „тојота“ се судрила со мопед во Гостивар, маж е тешко повреден

Објавено

на

МВР информира дека вчера (19 август) во 22 часот во Гостивар, во населба Фазанерија, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „томос“ без регистарски ознаки, управуван од 45 годишниот гостиварец А.Д. и патничко моторно возило „тојота“, сопственост на МВР.

„По несреќата, возачот на мопедот А.Д. бил пренесен во Медицински центар Гостивар каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди. За настанот е известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Гостивар и Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди.“, соопшти МВР.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена