fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Полициски билтен: Три пријави за физички напад во Гостивар

Објавено

на

Во дневниот извештај на полицијата за регионот на Гостивар, регистрирани се три физички напади на различни локации.

Денеска (15 октомври) во 7 часот и 20 минути, Ќ.И.(53) од гостиварско село во СВР Тетово пријавил дека во угостителски објект  во селото физички бил нападнат од 30-годишниот соселанец Н.Ќ. Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

Вчера (14 октомври) во 13 часот, Ј.М.(46) од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека околу 12 часот на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, физички бил нападнат од 25-годишниот гостиварец А.С. За кусо време А.С. лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, а одземен му е и нож.

Вчера (14 октомври) во 10 часот, М.Д.(51) од гостиварска Фазанерија, пријавила дека на 12 октомври годинава околу 12 часот, С.М.(38) од истата населба физички го нападнал нејзиниот малолетен внук.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!