Поврзи се со нас

Гостивар

Полициски билтен за Гостивар: Жена касната од куче и приведување заради марихуана

Во билтен на МВР за вчерашниот ден во Гостивар евидентирани се два настани.

Во времето од 14 до 14.30 часот од полициски службеници од ОВР Гостивар по претходна судска наредба бил извршен претрес во домот на 21 годишен гостиарец, кој претходно бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар. При претресот била пронајдена и одземена марихуана, соопшти МВР. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во 14.30 часот било пријавено дека во Гостивар 31 гопдишна гостиварка била касната од куче скитник.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!