fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Полицискиот час ќе продолжи да важи и наредниот период

Објавено

на

Ограничувањето на движењето од 22 часот навечер до 5 часот наутро, кое беше воведено на 10 март со траење до 22 март, ќе биде продолжено и нареден период, најави министерот за здравство Венко Филипче. За други рестриктивни мерки ќе се разгледуваат натамошните состојби. 

„Полицискиот час продолжува. Забраната за движење е од 22:00 часот до 05:00 часот наутро. Комисијата за заразни болести во текот на следните денови согласно епидемиолошките анализи ќе утврди дали се потребни и дополнителни рестрикции. Апелирам на почитување на здравствените мерки и протоколите.“, соопшти министерот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!