fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

„Помислете и на нас“ – акција во Гостивар за помош на сиромашните семејства

Објавено

на

Oпштинската организација на Црвениот крст Гостивар по повод Неделата на борба против гладта, од 16 до 22 октомври започна кампања под мотото „Помислете и на нас“, за помош на сиромашни семејства. Во рамки на кампањата се организираат хуманитарни акции за обезбедување донации во парични средства и храна во соработка и поддршка на компании, здруженијата на граѓани, граѓани и поставање на штанд во дел на маркетит и во центарот на градот.
„Со ова, како и со многу други хуманитарни активности, Црвениот крст на РСМ дава придонес во севкупните напори кои се преземаат во државата за намалување на сиромаштијата и социјалната исклучениот на граѓаните. Вашата вклученост и поддршка на кампањата ќе даде придонес во севкупните напори кои се превземаат за помош на ранливото население.“, наведуваат од организацијата.
Парични средства за донации можат да се уплатат на сметката на Фондот на солидарност на Црвениот крст на РСМ 300000001327966 со Даночен број: 4030984271620 Комерцијална банка АД Скопје, како и 100 денари преку мобилните телефонски броеви: 070/075/077 143 400. Со парите ќе се обезбедат пакети со храна за помош на социјално загрозени семејства.
Собирни штандови во овој период ќе бидат поставени во:Монтенегро, Стокомак и ЕТЦ.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!