Поврзи се со нас

Македонија

Понеделник – 1 Мај, Ден на трудот е неработен ден за сите граѓани

Објавено

на

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 1 мај 2023 година (понеделник), Ден на трудот е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани во Република Северна Македонија им го честита Денот на трудот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена