Поврзи се со нас

Гостивар

Попладне пороен дожд и грмежи, значително потопло утре и задутре

Објавено

на

На повеќе места од пладне денеска ќе има пороен дожд, грмежи кои локално ќе бидат и во форма на невреме.

Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, во наредните два дена времето ќе биде претежно сончево и значително потопло, а под влијание на постудена воздушна маса, од ноќта кон недела ќе се зголеми облачноста.

В недела преку денот ќе почнат врнежи од дожд, повремено поројни, проследени со засилен северен ветер и со појава на грмежи. Температурите ќе бидат пониски за шест до девет степени во однос на претходниот ден.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 1 недела

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 3 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 2 недели

Заврши доказната постапка за „Ласкарци“

Гостиварпред 4 недели

Гостиварец измамен од „бизнисмен“ од Скопје за 2000 евра

Гостиварпред 3 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 6 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Pasdite reshje të dendura shiu dhe bubullima, nesër dhe pasnesër dukshëm më ngrohtë

Објавено

на

Në shumë vende nga mesdita e sotme do të ketë reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima të cilat do të jenë lokale dhe në formë shtrëngate.

Sipas parashikimit të Institutit për Punë Hidrometeorologjike, në dy ditët në vijim do të mbajë mot kryesisht me diell dhe dukshëm më i ngrohtë, ndërsa nën ndikimin e masës ajrore më të ftohtë, vranësirat do të rriten nga nata kah e diela.

Të dielën do të ketë reshje shiu gjatë ditës, kohë pas kohe të rrëmbyeshëm, të përcjellë me erë të fortë veriore dhe paraqitje të bubullimës. Temperaturat do të jenë më të ulëta për gjashtë deri në nëntë gradë krahasuar me një ditë më parë.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена