Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Попладнево се очекува промена на временските прилики и врнежи

Денешниот ден започна со топло и сончево време, но според прогнозите на синоптичарите ќе се заокружи со облаци и дожд.

За во попладневните часови се најавува промена на временските прилики. Ќе настапи зголемување на облачноста со услови за пороен дожд, грмежи како и засилен ветер. Максималната температура во гостиварскиот регион денес ќе достигне 32 степени.

Утре (четврток), конечно ќе дојде до долгоочекуваното освежување и намалување на температурата, која ќе се движи околу 27 степени.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!