fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Инцидент во Гостивар при подигнување на непрописно паркирано возило

Објавено

на

Гостиварец бил приведен во Полициската станица Гостивар поради навреди и агресивно однесување кон полициски службеници, соопшти СВР.

Според официјалните информации настанот се случил вчера, околу 14 часот и 30 минути на булеварoт „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар. „Полициски службеници преземале мерки за подигнување на непрописно паркиранo возилo со скопски регистерски таблици. За кусо време со возило „Цитроен“ со гостиварски таблици, на местото пристигнал 33-годишен гостиварец, кој го попречувал подигнувањето, грубо и агресивно се однесувал и ги навредувал полициските службеници, а се обидел и физички да нападне еден од нив, но бил спречен во намерата.“, стои во соопштението од полицијата од каде додаваат дека по целосното расчистување на случајот ќе следува соодветна пријава.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Гостиварка го пријавила партнерот за напад и обљуба

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!