Поврзи се со нас

Гостивар

Попречувал инспекција во работа, завршил во ПС Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчера (5.01.2023) во 12.20 часот на улица ,,Браќа Ѓиноски“ во Гостивар, полициски службеници од ОВР Гостивар лишиле од слобода 59 годишен жител на гостиварска Горна Бањица затоа што околу 09.50 часот спречувал службено лице од Државниот пазарен инспекторат при вршење на службено дејствие во правен субјект на наведената адреса.

Лицето било задржано во полициска станица и по расчистување и документирање на случајот, против него ќе следи соодветен поднесок, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена