fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Поради асфалтирање прекин на сообраќајот на влез за Маврово кај браната во четврток

Објавено

на

Општина Маврово и Ростуше ги известува своите граѓани и посетители, дека поради изведување на градежни работи – асфалтирање на регионалниот пат на влезот за Маврово кај локалитетот ”брана”, сообраќајот ќе биде во прекин на ден 27.08.2020 година (четврток) во периодот од 12:00 до 15:00 часот.

„Од таа причина, ги замолуваме сите наши сограѓани и посетители на Мавровскиот регион, за пристап до селата Маврово, Ниќифорово и Леуново да го користите влезот кај клучката Бунец.“, порачаа од Општина Маврово и Ростуше.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 2 часа

Презентација во Гостивар – Млеко, месо, риба, мед, ајвар, туршија…како фармерите да ги пласираат дирекно во маркетите

Гостиварпред 3 часа

Состанок во Гостивар – Многу ученици немаат услови да се вклучат во онлајн наставата

Гостиварпред 4 часа

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Гостиварпред 4 часа

Регион на Гостивар има вкупно 89 активно болни со корона, денес потврдени 5 новозаразени и 5 оздравени

Гостиварпред 5 часа

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Вестипред 8 часа

Синдикатот на УПОЗ бара да се повлече одлуката за фиксно работно време

Македонијапред 9 часа

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Македонијапред 10 часа

Владата одобри дневен престој во училиштата и отворање на Дневните центри за лица со попречености

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!