Поврзи се со нас

Гостивар

Порака на Јакуп Јакупи по повод Светскиот ден на здравјето

„Немаме простор за славење, ниту за манифестации, празникот оваа година го поминуваме како што ни е и обврска, во служба на пациентите. Се надеваме дека бројката на пациенти ќе биде што помала и тоа за нас е позначајно од секој празник. Сакам да им го честитам 7 ми април на здравствените работници и на вработените во болницата да им се заблагодарам од срце, за нивниот ангажман, посветеност и подготвеност што ја покажуваат во вие тешки денови“, порача директорот на општата болница „Д-р Ферид Мурад“ во Гостивар, Јакуп Јакупи.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!