Поврзи се со нас

Гостивар

Порака на Таравари по повод Светскиот ден на здравјето

„По професија сум невролог и ја имав можноста да потрошам илјадници часови, идентификувајќи се со напорите, солзите на радост и солзите на загубата … Не постои поискрена желба од онаа на луѓето кои го посакуваат здравјето на бебето кое се бори со живот, а и за секој човек чие што право е да живее нормално! Здравјето е нашата главна битка, да бидеме сите поборници на овој предизвик, посебно во овие тешки моменти за целата наша планета! Посебни честитки до моите колеги кои во овие моменти се во првата борбена линија против COVID-19.“, порача градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари по повод денешниот Светски ден на здравјето, 7 ми април.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!