Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Посета на бизниси и семејства во Балиндол на денешната агенда на Бејта

Објавено

на

 

„Денес со задоволство посетив неколку успешни бизниси и домови во гостиварски Балиндол. Им благодарам за гостопримството. Заедно работевме на обезбедување на потребна инфраструктура и соодветна бизнис клима, и овозможивме  печалбарите да инвестираат во својата татковина. Успешни бизниси, вработени семејства и производи за извоз, се важни индикатори кои ни покажуваат дека локалната економија се развива“, потенцираше кандидатот за градоначалник на Гостивар од ДУИ, Невзат Бејта при посетата на Балиндол. Во ова село со својот тим,  посети  неколку фабрики: за производство на врати и прозорци, за отукп и преработка на печурки и други шумски плодови, фабрика за производство на мебел и фабрика за производство на декоративни штитници од железо.

Кандидатот Невзат Бејта истакна дека позитивните инвестиции во општина Гостивар се резултат на постојаната работа и соработката со граѓаните.  Тој денес во Балиндол посети и повеќе семејства и ги презентираше проектите од програмата „Утрешен Гостивар“. “Ме радуваат реакциите на граѓаните во секоја населба и село. Овде младите ме изненадија со торта со моја слика, а еден од нив го ставил и нашето лого за кампањата на својот автомобил“, рече Бејта.

 

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 2 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Долга традиција на незаменлив вкус, „Ла Шишко“ со нов локал во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

ИНТЕРВЈУ со Анастасија Јосифовска од Гостивар, студент на магистерски програм за медиумски комуникации во Словенија

Гостиварпред 3 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 2 дена

Денес се слави Петровден

Рецептипред 3 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 4 недели

Гостиварец пријавил уцена со фотографија на малолетната ќерка на социјални мрежи

Гостиварпред 3 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Вознемирувачки случај во гостиварско-Татко си ги нападнал ќерката и синот

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена