Поврзи се со нас

Македонија

Поскапуваат бензините, дизелот останува со иста цена

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика денеска одлучи цената на Еуросупер БС-95, Еуросупер БС-98 и Екстра лесното масло за домаќинство да се зголеми за половина денар, а цената на дизелот да остане иста.

Со тоа, еден ден литар бензин Еуросупер БС-95 ќе чини 82.50 денари, додека еден литар Еуросупер БС-98 ќе се продава за 84.50 денари литар.

Цената на дизелот не се менува, па еден литар Еуродизел и понатаму ќе чини 74.00 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство ќе се продава по дена од 73,5 денари за литар

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар по 9 години се врати во Првата македонска фудбалска лига

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Македонијапред 4 недели

За храна и сметки потребни најмалку 49.384 денари

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Çmimet e benzinës po rriten, nafta mbetet me të njëjtin çmim

Објавено

на

Komisioni Rregullativ për Energjetikë sot ka marrë vendim që për gjysmë denarë të rritet çmimi i vajit Eurosuper BS-95, Eurosuper BS-98 dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri, ndërsa çmimi i naftës të mbetet i njëjtë.

Kështu, një litër benzinë ​​Eurosuper BS-95 do të kushtojë 82.50 denarë, ndërsa një litër Eurosuper BS-98 do të shitet për 84.50 denarë për litër.

Çmimi i dizelit nuk ndryshon, kështu që një litër eurodizel do të vazhdojë të kushtojë 74,00 denarë, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri do të shitet për 73,5 denarë për litër.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена