Поврзи се со нас

Македонија

Поскапуваат бензините и дизел горивото

Објавено

на

Регулаторната комисија денес донесе одлука со која малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 1,90%.
Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапуваат за за 1,50 ден/лит. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 81,50 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 83,50 ден/лит. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ се зголемува за 2,50 ден/лит, и изнесува 82,50 ден/лит.
Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство, се зголемува за 2,00 ден/лит,и изнесува 80,50 ден/лит. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС, се зголемува за 0,064 ден/кг, со што ќе биде 51,599 ден/кг.

Новите цени важат од полноќ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена