Поврзи се со нас

Македонија

Поскапуваат горивата

Објавено

на

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98 и на Екстра лесното масло за домаќинство на  од полноќ се зголемуваат за еден денар, а ЕУРОДИЗЕЛ за еден и пол денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 78,5 денари, ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава за 80,5 денари, Екстра лесното масло за домаќинство за 67,5, а ЕУРОДИЗЕЛ за 69 денари за литар.

За 0,551 денари поскапува и Мазутот М-1 НС и еден килограм ќе чини 39,433 денари.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена