fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ поскапуваат горивата

Објавено

на

Од полноќ поскапуваат дизелот и бензините, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС – 95 и на ЕУРОСУПЕР БС – 98, се зголемуваат за 1 денар, а ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) и Екстра лесното (ЕЛ-1) масло за домаќинство за половина денар.

Со тоа, ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе се прoдава по 64,50 ден/лит, ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 66,00 ден/лит, цената на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе изнесува 55,00 ден/литар, Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) ќе се продава по 44,00 денари за литар.

Одлуката стапува на сила после полноќ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!