fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Поскапуваат горивата, нови цени од полноќ

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија определи нови цени на горивата кои почнуваат да важат од полноќ. Сите деривати поскапуваат за еден денар.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за еден денар и изнесува 73,50 ден/лит.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе биде 75 денари, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се продава за 67, Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 55,5 денари за литар.

Мазутот поскапува за 0,951 ден/кг , односно ќе се продава за 35,75 ден/кг.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!