fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Последен ден од зимскиот распуст-од утре учениците се враќаат на училиште

Објавено

на

Зимскиот распуст од учебната 2019-2020-та година, завршува утре (21 јануари), кога стартува второто полугодие. Учениците се враќаат во училишните клупи на редовна настава, по тринеделниот одмор од школските обврски. Во училиштата на подрачјето на Гостивар, македонските паралелки ќе бидат прва смена, додека албанските паралелки втора.

Учебната година ќе заврши на 10 јуни 2020 година, освен за учениците од завршната година од гимназиско образование, стручно образование со четиригодишно и тригодишно траење на образованието, уметничко образование и средно стручно образование за ученици со посебни образовни потреби за кои редовната настава завршува на 19 мај 2020 година.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!