Поврзи се со нас

Гостивар

Последно корона инфо: 358 нови позитивни во Македонија, Гостивар држи стабилно ниво

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 2275 тестирања, а регистрирани се 358 нови случаи на ковид-19 во земјава, соопшти Министерството за здравство. Регион на Гостивар држи стабилно ниво, во вчерашниот извештај немаше новозаразени, во денешниот се евидентирани само два.
Новите случаи регистрирани денес се од подрачје на:
-Скопје 173
-Прилеп 41
-Куманово 22
-Кавадарци 21
-Тетово 13
-Велес 11
-Битола 9
-Крива Паланка 9
-Охрид 8
-Неготино 7
-Крушево 6
-Штип 5
-Струмица 4
-Гевгелија 4
-Струга 3
-Делчево 3
-Валандово 3
-Гостивар 2
-Кичево 2
-Ресен 2
-Радовиш 2
-Пробиштип 2
-Кочани 1
-Свети Николе 1
-Дебар 1
-Демир Хисар 1
-Кратово 1
-Македонски Брод 1
Починати се 5 лица, 3 пациенти од Скопје (91г, 80г и 58г), по 1 пациент од Кавадарци (73г) и Прилеп (62г). Сите пациенти се починати во болнички услови.
Регистрирани се 341 оздравени пациенти од:
-Скопје 186
-Кавадарци 24
-Куманово 18
-Тетово 16
-Прилеп 14
-Струмица 11
-Битола 9
-Гевгелија 9
-Гостивар 7
-Велес 7
-Дебар 7
-Ресен 7
-Кичево 5
-Берово 5
-Демир Капија 5
-Радовиш 3
-Штип 1
-Охрид 1
-Кочани 1
-Свети Николе 1
-Неготино 1
-Пробиштип 1
-Валандово 1
-Крушево 1
Досега во земјата се направени вкупно 489.991 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 97.456, бројката на оздравени пациенти е 88.301, на починати е 3.003, а бројот на активни случаи изнесува 6.152.
Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Животпред 4 недели

Дворот на Василески во Гостивар е рај за очи и душа! Уникатно катче кое дише со љубов и внимание

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Пензионерите во Гостивар учеа како самостојно и безбедно да користат интернет

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 4 недели

ОВР Гостивар лиши од слобода 3 лица под сомнение за дивоградба

Гостиварпред 3 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена