fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Последното деноноќие 47 граѓани во гостиварско добија решенија за изолација

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за периодот  за неносење заштитни маски на вкупно 58 лицa (Тетово-34 Гостивар-24) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во истиот период на 56 лица во тетовско и на 47 лица во гостиварско изготвени им се нови решенија за изолација од Државен санитарен инспекторат, а контроли им биле извршени на ТЕ-705 и ГВ-460 лицa со вакви решенија и при тоа  не било констатирано непочитување на решенијата за изолација.

Во периодот од 22 часот вчеравечер до 5 часот утрово на подрачјето на СВР Тетово регистрирани се две прекршувања на владината одлука за целосна забрана за движење на граѓаните, односно на полицискиот час.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!