fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Последното деноноќие 50 нови решенија за изолација во Гостивар

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 53 лицa од кои 30 во Тетово и 23 во Гостивар изготвени им се прекршочни платни налози. Во истиот период на 34 лица во тетовско и на 50 лица во гостиварско изготвени им се нови решенија за изолација од Државен санитарен инспекторат. Контроли биле извршени во Тетово на 467 и Гостивар 364 лицa со вакви решенија и при тоа не биле констатирани непочитувања на издадените решенија за изолација.

Во периодот од 20 часот вчеравечер до 5 часот утрово регистрирани се вкупно 5 прекршувања на полицискиот час, од кои 4 во Тетово и 1 во Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!