Поврзи се со нас

Гостивар

Потопло време во деновите од новата работа недела

Објавено

на

По периодот на студ и врнежи, следуваат потопли денови со стабилно време. Денес (понеделник) ќе владее променливо облачно време со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура во гостиварскиот регион ќе достигне до 15 степени.

Утре (вторник) наутро ќе има појава на магла по одделни котлини, а преку денот ќе биде сончево со мала локална облачност. Температурата ќе се движи од 3 до 14 степени.

Од среда до петок не’ очекува претежно сончево и топло време, со максимална температура до 19 степени.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена