Поврзи се со нас

Рецепти

Потпечени макарони со јогурт – испробано и превкусно

Лесно за подготвување, а многу вкусно. Едноставно, не можете да погрешите.

Состојки

400 gr макарони
3 јајца
1/2 литар јогурт
масло
малку сол

Подготовка

Сварете ги макароните. Додека се варат, уклучете ја рерната на 200 степени и почекајте да се загрее. Сварените макарони процедете ги и ставете ги во сад каде ќе ги измешате со другите состојки: изматените јајца, масло, сол и јогурт. Добро промешајте ги состојките, префрлете ги во сад за печење и ставете ги во загреаната рерна.

Макароните печете ги додека не зацрвенат, околу 30 минути. Кога ќе видите дека зарумениле, исклучете ја рерната и оставете ги внатре уште десетина минути. Макароните можете да ги послужите веднаш и да ги комбинирате со кечап или некој ваш омилен прелив или сос и да уживате во вкусот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!