Поврзи се со нас

Гостивар

Потрага по исчезната жена од Гостивар

Објавено

на

Гостиварската полиција спроведува потрага по 74 годишна жена, која била пријавена за исчезната на 18-ти април. Веднаш по пријавувањето била распишана потрага и почнало пребарувањето на неколку локации во кое првите денови се вклучиле и граѓани.  Викендов што измина полициски службеници ги пребарувале водите на Вардар на потегот од Беловиште до Форино, како и на Лакавица, потврдија полициски извори.

Гостиварката С.М. живеела сама, а од домот, според кажувањето на соседите се оддалечила на 17-ти април.

Потрагата по жената продолжува.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена