Поврзи се со нас

ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024

Потврдени листите на СДСМ, гостиварката Ема Нешковска трета во ИЕ 6

Објавено

на

СДСМ вечерва во Скопје го одржа 28. Конгрес на кој беа потврдени кандидатските листи за претстојните парламентарни избори и претставена програмата на партијата.

Во Шестата изборна единица носител на листата е Славјанка Петроска, втор е Агрон Демири, додека на третото место како кандидат за пратеник е позиционирана гостиварката Ема Нешковска, правник во Царинската управа и актуелен член на Советот на Општина Гостивар.

Целата листа на кандидати на СДСМ за 6 ИЕ изгледа вака:

 1. Славјанка Петроска
 2. Агрон Демири
 3. Ема Нешковска
 4. Андријана Томовска
 5. Даниел Антоски
 6. Гоце Андриевски
 7. Каролина Максимовска
 8. Наташа Стојчевска
 9. Војче Исакоски
 10. Вукосава Ангелкоска
 11. Игор Велјановски
 12. Филип Петрушевски
 13. Оливер Блажевски
 14. Дарко Богатиноски
 15. Андријана Аврамоска
 16. Даниел Јовановски
 17. Радица Андоновска
 18. Ангела Блажевска
 19. Ванеса Дуцеска Василеска
Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 41 минута

Изгубена или украдена? Со картичка на гостиварец некој си пазарувал во маркет во Тетово

ИЗБОРИ 2024пред 3 часа

Денес почнува кампањата за Парламентарните избори

Здравје и убавинапред 4 часа

Сремуш – одлично средство за чистење на организмот после зимските месеци

Македонијапред 5 часа

Прилагодена брзина и внимателно возење по влажните коловози

Македонијапред 16 часа

Вечерва значително посвежо време, инфо за измерени температури и прогноза за утре

Здравје и убавинапред 17 часа

Дали замрзнатото овошје и зеленчук е исто толку добро како и свежото?

Македонијапред 19 часа

Втор повик за грантови за модернизација во земјоделие

Гостиварпред 21 час

Лишен од слобода 19-годишник осомничен за кражба на добиток во Добридол

Македонијапред 22 часа

Вработените во Шумско ќе го радикализираат протестот! Немаат плати, теренски додатоци…

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена