fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Повеќе оздравени од новозаразени со корона, починати 29 пациенти од кои 4 од Гостивар

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 3012 тестирања, а регистрирани се 1069 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 489 -Куманово 60 -Дебар 3 -Штип 42 -Прилеп 81 -Тетово 36 -Струга 36 -Велес 36 -Битола 37 -Охрид 41 -Кавадарци 37 -Гостивар 42 -Гевгелија 9 -Струмица 30 -Крива Паланка 13 -Радовиш 4 -Крушево 2 -Кочани 10 -Пробиштип 1 -Демир Хисар 2 -Македонски Брод 5 -Берово 3 -Валандово 3 -Виница 2 -Делчево 7 -Кратово 1 -Свети Николе 6 -Кичево 10 -Ресен 3 -Неготино 18.

Починати се 29 лица, седум пациенти од Скопје (82, 67, 78 83, 70, 66 и 56г), тројца од Куманово (63, 78 и 62г), четири од Прилеп (73, 65, 76 и 59г), еден пациент од Тетово (62г), двајца од Битола (66 и 85г), еден од Кавадарци (76г), четири пациенти од Гостивар (69, 69, 70 и 58г), тројца од Гевгелија (73, 75 и 71г), двајца од Струмица (63 и 77г), еден пациент од Радовиш (67г) и еден од Неготино (60г). Пациентите се починати во болнички услови.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1242 оздравени пациенти од: -Скопје 326 -Куманово 111 -Штип 36 -Прилеп 69 -Тетово 67 -Струга 50 -Велес 51 -Битола 78 -Охрид 55 -Кавадарци 27 -Гостивар 98 -Гевгелија 15 -Струмица 65 -Радовиш 4 -Крушево 3 -Кочани 33 -Пробиштип 5 -Демир Хисар 13 -Македонски Брод 3 -Пехчево 2 -Берово 3 -Валандово 7 -Виница 14 -Кратово 3 -Свети Николе 10 -Кичево 68 -Ресен 12 -Неготино 14.

Досега во земјата се направени вкупно 335.298 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 62945, бројката на оздравени пациенти е 40188, на починати е 1792, а бројот на активни случаи изнесува 20965.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!